Uroczystość pogrzebowa Śp. ks. Jana Chlebka – 2.07.2017r.

UROCZYSTOŚCI  POGRZEBOWE ŚP. KS. JANA CHLEBKA – 2.07.2017r.

2 lipca 2017r. w kościele parafialnym w Tylmanowej odbyła się uroczystość pogrzebowa Śp. ks. Jana Chlebka. Ceremonia rozpoczęła się od wyprowadzenie ciała zmarłego ks. Jana z kaplicy cmentarnej o godz. 14:00, której przewodniczył Proboszcz parafii ks. Marek Mroczek. W kościele modlitwę różańcową poprowadził ks. Czesław Noworolnik, rodak zmarłego. O godz. 15:00 rozpoczęła się Msza Święta pogrzebowa, której przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski. Na Eucharystii zgromadziła się rodzina zmarłego oraz liczni wierni z rodzinnej parafii Tylmanowa oraz parafianie z Siennej, gdzie ks. Jan przez 25 lat był proboszczem. We Mszy Świętej uczestniczyło 70 kapłanów: księża rodacy, z dekanatu, z rocznika święceń Śp. ks. Jana oraz bliscy w braterskiej posłudze. Ksiądz Biskup w homilii przybliżając postać ks. Jana i liczne Jego osiągnięcia oraz cechy osobiste nawiązał do postaci św. brata Alberta, którego jubileuszowy rok obchodzimy. Wskazując na dobroć i otwartość ks. Jana, które zawsze Go cechowały w kontaktach z drugim człowiekiem, ks. Biskup mówił, że stał się On dla wszystkich niejako chlebem na wzór samego Chrystusa. W imieniu kolegów rocznikowych pożegnał Śp. ks. Jana ks. Andrzej Ptak. W imieniu księży rodaków słowo skierował. ks. prof. Czesław Noworolnik, natomiast od parafian tylmanowskich pożegnał ks. Jana p. Stanisław Gabryś. Na koniec swoje słowo skierował proboszcz parafii w Tylmanowej ks. Marek Mroczek. Swym śpiewem w czasie liturgii tylmanowski chór Misericordia oddał cześć zmarłemu, jak również licznie zgromadzona Liturgiczna Służba Ołtarza. Po zakończeniu obrzędów ostatniego pożegnania kondukt pogrzebowy wyruszył w stronę cmentarza. W imieniu parafii Sienna słowo skierował ks. Alfons Górowski. Licznie zgromadzeni wierni oddali ostatni gest szacunku i wdzięczności ks. Janowi podchodząc i całując Chrystusowy Krzyż umieszczony na trumnie. Ciało ks. Jana zostało złożone w rodzinnym grobie.

Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie.