Ogłoszenia duszpasterskie 4.08.2019 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                         4 sierpnia 2019

Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.

Zmiana tajemnic różańcowych jak zwyczajnie.

Msza św. na Błyszczu – oazowej Górze Tabor – dziś o godz. 14.00.

Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 6.45 – w środę i w piątek również o godz. 18.00.

We wtorek będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

Godzina Miłosierdzia w następną niedzielę o godz. 15.00.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

Spotkanie przedpielgrzymkowe w następną niedzielę o godz. 14.00 w Krościenku. Legitymacje duchowych pielgrzymów (wyłożone są przy gazetach) z wpisanymi intencjami proszę złożyć do niedzieli w kancelarii parafialnej.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Beaty Szymańskiej, Agnieszki Piszczek, Marzeny Wąchała, Beaty Turek, Agaty Noworolnik, Renaty Noworolnik, Eweliny Sidzińskiej, Wandy Noworolnik, Katarzyny Chlebek, Franciszka Gabrysia.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

• we wtorek – święto Przemienienia Pańskiego,
  • w czwartek – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
  • w piątek – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
  • w sobotę – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.