Ogłoszenia duszpasterskie 18.08.2019 r.

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                        18 sierpnia 2019

Przesłanie liturgii Słowa uświadamia nam, że wierność Bogu może często stać w opozycji do świata. Bycie konsekwentnym w wierze i obrona wartości chrześcijańskich napotykają opór. Jednocześnie, jak przypomina nam fragment z Księgi Jeremiasza, nasze życie jest w ręku Boga, który troszczy się o swoje wierne sługi. Z nową odwagą trwajmy przy Ewangelii i Kościele.

Za ofiary na UPJP II w Krakowie i Tarnowie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.

Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Jana Piszczka, Marii Marondel, Jana Ligasa, Władysława Kulasika, Katarzyny Ditrich, Stanisławy Ligas, Katarzyny Wąchała, Barbary Ciesielka, Marii Ciesielka i Józefa Piszczka.

• we wtorek – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • w środę – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • w czwartek– Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • w sobotę – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.