Ogłoszenia duszpasterskie 1.09.2019 r.

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            1 września 2019

W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Msza św. na Lubaniu dziś o godz. 14.00.

Zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św.

Od dzisiejszej niedzieli popołudniowe Msze św. w niedziele i święta będą odprawiane
o godz. 16.00. Msze święte w dni powszednie o godz. 6.45; od środy również  o 18.00.

Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota września. Spowiedź św. i adoracja Najśw. Sakramentu w I czwartek i I piątek od godz. 17.00. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Msza Święta dla Liturgicznej Służby Ołtarza w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy Świętej spotkanie z rodzicami ministrantów i lektorów z klas IV-VIII. Bardzo prosimy o obecność.

W przyszłą niedzielę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki Diecezji Tarnowskiej. znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna siewnego w czasie Mszy św. porannej i na sumie.

Godzina Miłosierdzia w następną niedzielę o godz. 15.00 i po niej Msza św. popołudniowa.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

W zakrystii można się zapisywać na Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Częstochowy – odbędzie się ona w niedzielę 22 września. Zachęcamy do udziału w niej.

Do sprzątania kościoła jutro na godz. 9.00 prosimy z rodzin: Barbary Ciesielka, Józefa Ciesielki, Stanisławy Ciesielka, Janiny Ligas, Marii Sroka, Elżbiety Osman, Jadwigi Kozielec, Zofii Piszczek, Danuty Bodziony i Teresy Chrobak.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• we wtorek – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.