Ogłoszenia duszpasterskie 22.09.2019 r.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                               22 września 2019

Odczytana dzisiaj Ewangelia zachęca nas do refleksji nad naszym stosunkiem do dóbr doczesnych. Prawdziwa wolność serca, którą proponuje i ofiarowuje nam Chrystus, pozwala nam bezpiecznie korzystać z ziemskich dóbr, nie zatracając jednocześnie wrażliwości na drugiego człowieka i sprawy duchowe.

Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 6.45; w środę i w piątek również o godz. 18.00. We wtorek rano nie będzie Mszy św. w kościele – będzie odprawiona w kaplicy u Sióstr.

Spotkanie Akcji Katolickiej w następną niedzielę po Mszy św. popołudniowej.

Zapraszamy i zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

W sobotę, 5 października w Nowym Sączu odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych „Synaj”. Zapisy w zakrystii lub u ks. katechety.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Alicji Kozielec, Marii Duda, Anny Adamczyk, Beaty Turek, Anny Rudzewicz, Edyty Potok, Sabiny Franczyk, Danuty Piszczek, Barbary Noworolnik, Bernadetty Noworolnik i Wiesława Ziemianka.

• jutro – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk, obdarzony zdolnością czytania w ludzkich sercach i bilokacją,
  • w piątek – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy,
  • w sobotę – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.