Ogłoszenia duszpasterskie 29.09.2019 r.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                            29 września 2019

Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.

Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy św. popołudniowej.

Msze św. w dni powszednie o godz. 6.45 oraz od wtorku również o godz. 17.00.

We wtorek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy, który w całym Kościele będzie nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego odmawiania różańca po Mszy św. o godz. 17.00. W czwartek i piątek różaniec będzie odmawiany w czasie adoracji Najśw. Sakramentu o godz.16.30

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota października. Spowiedź św. dla dzieci z klasy IV, V i VI w środę; dla klas VII i VIII w czwartek; dla młodzieży i starszych w piątek. Spowiadamy od godz. 16.00. Adoracja w I czwartek i w I piątek miesiąca od godz. 16.00.

W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy podczas Różańca Niepokalane Serce Maryi.

Spotkanie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w sobotę o godz. 11.00.

Katecheza chrzcielna w sobotę po Mszy św. wieczornej i różańcu.

Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę po Mszy św. porannej.

W przyszłą niedzielę na Mszę świętą popołudniową i nabożeństwo różańcowe zapraszamy uczniów klas III oraz VIII z rodzicami – poświęcimy i wręczymy im różańce.

W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 22 zł.

W naszej parafii pracują Siostry Albertynki – w kościele, w szkole, oraz prowadzą świetlicę dla dzieci. Za tę pracę winniśmy im wdzięczność. Bardzo proszę, aby tak jak to bywało co roku, zorganizować po Osiedlach zbiórkę z tego, co Pan Bóg dał w swojej hojności.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Józefy Piszczek, Janiny Piszczek, Małgorzaty Mikołajczyk, Krystyny Kluska, Teresy Dąbrowskiej, Anny Kulasik, Marii Ciesielka, Krystyny Jankowskiej, Doroty Janczura i Haliny Konopka.

Zmarł +Andrzej Leja, który mieszkał na Os. Czeczugi. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 13.00.

• jutro – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
  • we wtorek – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
  • w środę – święci Aniołowie Stróżowie,
  • w piątek – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
  • w sobotę – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.