Ogłoszenia duszpasterskie 13.10.2019 r.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                          13 października 2019

W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski.  Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane do puszek.

Godzina Miłosierdzia połączona z różańcem o godz. 15.00.

Za ofiary na cele inwestycyjne i do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 6.45 oraz wieczorna o 17.00 i następnie nabożeństwo różańcowe.  W piątki nabożeństwo różańcowe odprawiane jest na zakończenie cotygodniowej adoracji Najśw. Sakr. o godz. 17.00 – przed Mszą świętą.

Jutro obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 8.00.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie po Mszy św. wieczornej. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Składka przeznaczona będzie na dzieła misyjnego Kościoła.

Spotkanie PDMD w sobotę o godz. 11.00.

Spotkanie dla chłopców od klasy IV wzwyż, którzy chcą zostać ministrantami w czwartek o godz. 15.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Wyrazem miłości wobec tych, którzy od nas odeszli są tzw. wypominki – wspólne modlitwy za zmarłych. Kartki wspominkowe składamy w kancelarii.

Do sprzątania kościoła we wtorek po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Józefa Podgórskiego, Bogdana Podgórskiego, Agaty Pyrdoł, Anny Tarchała, Agaty Zabrzeskiej, Joanny Kamińskiej, Beaty Gierczyk, Grażyny Potok, Marty Chrobak i Danuty Kozielec.

• we wtorek – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka,
  • w środę – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
  • w czwartek – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra,
  • w piątek – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron Służby Zdrowia.