Ogłoszenia duszpasterskie 3.11.2019 r.

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                      3 listopada 2019

Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

Msze święte w dni powszednie odprawiane są o godz. 6.45 oraz popołudniowe do piątku włącznie o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – wystawienie Najśw. Sakramentu w czwartek od godz. 16.00.

Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu do piątku o godz. 16.30.

Kolejne nabożeństwo dla małżeństw i rodzin w piątek po Mszy św, wieczornej – serdecznie zapraszamy.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

W następną niedzielę obchodzimy też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – do puszek będą zbierane ofiary na ten cel.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Anny Jasiurkowskiej, Cecylii Cebula, Józefa Noworolnika, Krystyny Cebula, Anny Stopa, Katarzyny Cebula, Katarzyny Huza, Władysławy Szal, Marii Konopka i Marii Ziemianek.

• jutro – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
  • w sobotę – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.