Ogłoszenia duszpasterskie 15.12.2019 r.

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                                        15 grudnia 2019

W tym tygodniu, od jutra, rozpoczniemy okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Panem Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź.

Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu Świętego Pawła do Filipian: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się szaty różowe.

Spowiedź święta w środę od godz. 15.30 do 17.00 i od 17.30 do 18.30.  Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi na następne dni, bo w sobotę spowiadamy w Szczawnicy a w przyszły poniedziałek w Krościenku.

Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa.

Roraty o godz. 6.45 i po nich nowenna do Dzieciątka Jezus. Msza św. popołudniowa w środę i w piątek o godz. 17.00.

Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną przyjęte do wspólnoty Kościoła podczas najbliższych świąt, w sobotę o godz. 17.00.

Spotkanie PDMD w sobotę o godz. 11.00.

W tym tygodniu w sklepach prowadzona będzie zbiórka żywności dla ubogich z naszej parafii. Prosimy o życzliwość.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Anety Franasowicz, Anety Michałczak, Stanisławy Hebda, Anny Janik, Moniki Kotowicz, Władysława Kawalca, Anny Młynarczyk, Małgorzaty Wąchała, Joanny Zabrzeskiej i Haliny Zbozień.