Ogłoszenia duszpasterskie 22.12.2019 r.

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU                                                      22 grudnia 2019

W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.

Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy z wtorku, 24 grudnia, na środę, 25 grudnia. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Msze Święte w dzień Bożego Narodzenia jak w każdą niedzielę.

W poniedziałek i we wtorek o godz. 6.45 ostatnie Roraty. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tej Mszy Świętej wotywnej. Poświęcenie opłatków w wigilię rano.

Składka z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

W środę Uroczystość Bożego Narodzenia – Msze św. jak w niedzielę. Ten dzień postarajmy się spędzić w gronie rodzinnym. Na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy kolędników misyjnych. Ta  Msza św. zostanie zakończona uroczystym posłaniem misyjnym dzieci z naszej parafii, które na wzór Mędrców będą chodzić z kolędą – będą głosić Dobrą Nowinę o przyjściu Zbawiciela. W tym roku kolędnicy misyjni zebranymi ofiarami wesprą misje w Rep Środkowoafrykańskiej, Czadzie, Rep. Konga, Kamerunie, Peru, Brazylii i w Kazachstanie.   Natomiast do koszyczka możemy dzieciom włożyć słodycze. Niech życzliwość i ofiarność otworzą nasze serca i dłonie na potrzeby tych najbiedniejszych. Przedstawiając krótką inscenizację, będą pisać tak jak to było w tradycji na drzwiach domów: C+M+B – Christus mansionem benedicat – tzn.: niech Chrystus błogosławi temu domowi, oraz pozostawią pamiątkę. Po zakończeniu uroczystości przedstawiciele grup niech przyjdą do sali, gdzie otrzymają pamiątki kolędowe.

W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, będziemy modlić się o wierność
i świętość każdego małżeństwa.

Zebranie OSP dziś o godz. 19.00.

Do sprzątania kościoła w wigilię po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Anety Michałczak, Kazimiery Tworek, Ireny Tworek, Natalii Tworek, Marii Udziela, Agnieszki Udziela, Teresy Mastalerz, Anny Udziela, Ewy Jabłońskiej i Mateusza Ziemianka.

Pogrzeb +Józefa Ligasa z Os. Stachówka dziś o godz. 13.00.

W tym tygodniu patronują nam:

• w czwartek – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
  • w piątek – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
  • w sobotę – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.