Ogłoszenia duszpasterskie 28.12.2019 r.

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA                            29 grudnia 2019

Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Pana Boga, aby w tych niełatwych czasach i  mimo zagrożeń nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Pamiętajmy, że kochające się i przykładnie żyjące polskie rodziny mają być solą dla ziemi. Zawierając autentyczną przyjaźń ze Świętą Rodziną, uczmy się sztuki budowania więzi w oparciu o prawdziwą miłość.

We wtorek, 31 grudnia, podczas specjalnego nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego w naszym kościele, które będziemy celebrowali o godz. 8.00 i 16.00, podziękujemy Bogu – dobremu Ojcu, za miniony czas i za otrzymane dobro. Przeprosimy za popełnione grzechy. Będziemy również prosić o błogosławieństwo nad nami, naszymi rodzinami i nad naszą Ojczyzną. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek miesiąca – czyli szczególna okazja do pojednania się z Panem Bogiem i braćmi, oraz pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi Panny. Okazja do spowiedzi świętej w pierwszy piątek od godz. 16.00.

W najbliższą środę, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2020. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

Katecheza chrzcielna w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę jak zwyczajnie.

Do sprzątania kościoła w piątek po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Piotra Wojdyło, Katarzyny Zaziąbło, Stanisława Kulasika, Jana Tworka, Katarzyny Kasprzak, Katarzyny Kamińskiej, Anny Kasprzak, Barbary Gawron, Andrzeja Kulasika i Anny Leśniowskiej.

W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Porządek kolędy w tym tygodniu:

Dziś od 13.00 Klępy, Połanki, Makowica, Obłaz oraz Kozielce

– Pon. od 8.00 Łęg Dolny, Króle, Paluchy i Mastalerze (z dwóch stron) oraz Górzany

– Wtorek od godz. 9.30 – Kozuby, Grzebaki, Marciakówka, Kaletówka (z dwóch stron); oraz                                                        Brodki i Glinik

Czwartek od 8.00: Gabrysie; Miazgi, Padół i Potok oraz Bliszcze i Stachówka

Sobota od 8.00: Łęg Górny, Brzegi, Kliniec, Zabliszcze z obu stron, oraz Piszczki

Niedziela od 13.00: Wybrańce,  oraz Zagonie i Górki z obu stron