Ogłoszenia duszpasterskie 12.01.2020 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO                                                      12 stycznia 2020

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tzw. okres zwykły – w ciągu roku. Jednak w naszej tradycji przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Za ofiary na cele inwestycyjne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00 – wpisujmy do Księgi Próśb intencje, które chcemy w sposób szczególny powierzyć Bożemu Miłosierdziu.

Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Zespołu Synodalnego
i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. po Mszy św. popołudniowej.

W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu.

W dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. „Powszechnej”, gdyż w tym samym czasie podejmują ją wszystkie Kościoły chrześcijańskie. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno.

Spotkanie PDMD w sobotę o godz. 11.00.

Grupa Młodzieżowa zaprasza na jasełka, które odbędą się w Wiejskim Ośrodku Kultury w niedzielę, 19 stycznia, o godz. 17.00.

Pogrzeb +Anny Cioch dziś o godz. 13.00.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Joanny Faron, Marii Górka, Małgorzaty Noworolnik, Ludwiki Noworolnik, Małgorzaty Noworolnik, Heleny Bodziarczyk, Marii Bodziarczyk, Katarzyny Noworolnik, Lucyny Piwowarczyk i Marii Franasowicz.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

– w piątek – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, pustelnik, który do dziś znajduje naśladowców w praktykowaniu takiej drogi doskonałości chrześcijańskiej.