Ogłoszenia duszpasterskie 12.07.2020 r.

PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                                         12 lipca 2020

Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

Godzina Miłosierdzia dziś o godz. 15.00.

Nabożeństwo fatimskie jutro po Mszy św. wieczornej.

W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła.

Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością.

W czwartek o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość 50 lecia ślubów zakonnych S. Rozalii Piszczek i S. Michaeli Czerwińskiej. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej z udziałem Ks. Biskupa Stanisława Salaterskiego, dziękując Bogu za ich powołanie i prosząc Boga o nowe powołania do Zgromadzenia Sióstr Albertynek.

Za ofiary na cele inwestycyjne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

W środę rozpoczniemy remont podłogi starego kościoła. Bardzo proszę do pracy w środę mieszkańców Os. Łęg Dolny. we czwartek mieszkańców Os. Króle, w piątek mieszkańców Os. Mastalerze i Paluchy w sobotę tych, którzy nie mogli przyjść w ciągu tygodnia.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Małgorzaty Janczura, Iwony Opyd, Marii Opyd, Katarzyny Chlebek, Marii Chlebek, Tadeusza Chrobaka, Danuty Polczyk, Stanisławy Chlebek, Lucyny Urbaniak i Katarzyny Janczura.

W tym tygodniu patronują nam:

• jutro – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • w środę – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.