Ogłoszenia duszpasterskie 19.07.2020 r.

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                                         19 lipca 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Za ofiary na Tarnowskie Seminarium Duchowne składamy serdeczne „Bóg zapłać.

W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. Magdalena, wierna uczennica Chrystusa, była przy Jego śmierci i pierwsza ujrzała Go po zmartwychwstaniu wczesnym rankiem dnia paschalnego.

W czwartek przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy.

Tak jak w ubiegłych latach, zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa każdego dnia w innej parafii naszej diecezji odbywa się adoracja Najśw. Sakr. Nasza parafia będzie adorować Najśw. Sakr. w czwartek.  Bardzo serdecznie zapraszamy na tą adorację – polecajmy Chrystusowi Eucharystycznemu naszą diecezję, księży biskupów, kapłanów, naszą parafię prosząc o obfite błogosławieństwo dla nas na każdy dzień. Msza św. poranna w czwartek o godz. 7.30 i następnie adorować będziemy Najśw. Sakr. Osiedlami:

Godz.   8.00. – Łęg Dolny, Króle, Mastalerze, Paluchy, Czeczugi, Klępy, Zaziąbły

Godz.   9.00. – Grzebaki, Kozuby, Marciakówka, Kaletówka, Wybrańce, Górzany

Godz. 10.00. – Kliniec, Brzegi, Łęg Górny

Godz. 11.00. – Kłodne

Godz. 12.00. – Obłaz Górny, Kąt, Lachówka, Płaśnie, Buciorówka, Bliszcze, Stachówka

Godz. 13.00. – Księżaki, Kotelnica, Ligasy, Ziemianki, Padół, Miazgi, Potok, Mostki

Godz. 14.00. – Chlebki, Michałki, Brodki, Glinik, Kozielce

Godz. 15.00 – Zagonie, Górki, Gabrysie, Obłaz, Makowica, Połanki

Godz. 16.00 – Hardopadły, Piszczki, Talafusy

Godz. 17.00 – Zabaście, Rzeka Górna, Rzeka Dolna

W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto Świętego Jakuba Apostoła.

Tego samego dnia czcimy też Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach.  Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w następną niedzielę po każdej Mszy świętej.

Jeżeli archeolog zrobi badania, to od środy prosimy do pracy mieszkańców Osiedla Mastalerze i Paluchy, w czwartek z Os. Czeczugi, w piątek z Os. Klępy a w sobotę tych, którzy nie mogli przyjść w ciągu tygodnia.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy świętej porannej prosimy z rodzin: Katarzyny Chlebek, Stanisławy Adamczyk, Ireny Młynarczyk, Jana Opyda, Elżbiety Nowak, Moniki Tkaczyk, Barbary Hryc, Marii Ligas, Celiny Ligas i Beaty Hebda. 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 22 VII – św. Maria Magdalena,
  • 23 VII – św. Brygida ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego,
  • 25 VII – św. Jakub Apostoł (†44),
  • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik