Ogłoszenia duszpasterskie 26.07.2020 r.

SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                                                                         26 lipca 2020

Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.

Poświęcenie pojazdów mechanicznych dziś po wszystkich Mszach świętych. Przy tej okazji zbierane będą ofiary na misje za szczęśliwie przejechane kilometry.

Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 6.45 – w środę, w piątek i sobotę również o godz. 18.00.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa powierzymy Jej matczynej opiece naszą codzienność.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

Katecheza chrzcielna w sobotę po Mszy św. wieczornej.

Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę jak zwyczajnie.

Mszy świętej na Błyszczu w tym roku nie będzie.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Anny Ligas, Barbary Ligas, Anny Gabryś, Izabeli Młynarczyk, Agaty Topolskiej, Edyty Jagieła, Moniki Jagieła, Teresy Franczyk, Anny Młynarczyk i Anny Kozielec.

Do pracy przy kościele prosimy mieszkańców Osiedli:

– we wtorek – Os. Klępy

– w środę – Os. Zaziąbły

– w czwartek – Os. Kozuby

– w piątek – Grzebaki

– w sobotę – tych, którzy nie mogli w ciągu tygodnia

W tym tygodniu patronują nam:

• w środę – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • w piątek – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • w sobotę – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.