Ogłoszenia duszpasterskie 3.08.2020 r.

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                          2 sierpnia 2020

Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym.  Włączmy się w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.

Zmiana tajemnic różańcowych jak zwyczajnie.

Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 6.45 – w środę, czwartek i w piątek również o godz. 18.00.

We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya.

W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.

W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek sierpnia. Spowiedź św. dla dzieci z klas IV – VI w środę, z klas VII, VIII i dla młodzieży w czwartek, dla starszych w piątek. Spowiadamy od godz. 17.00.  Adoracja Najśw. Sakr. w I czwartek i I piątek od godz. 17.00.

Godzina Miłosierdzia w następną niedzielę o godz. 15.00.

Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

W dniach od 2 do 9 sierpnia br. w Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Nowym Sączu odbędzie się Tygodniowy Odpust. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed Cudownym Wizerunkiem Jezusa Przemienionego na Sądeckiej Górze Tabor.

Zbliża się również Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej – mieszkańców Osiedli od Kłodnego do Kozielców prosimy o przygotowanie wieńców żniwnych.

Dnia 25 sierpnia na Jasną Górę dotrze Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Do sanktuarium w grupie „19” wchodzą osoby, które szły w niej na trasie. Inni mogą pojechać jako witający pielgrzymów. Koszt wyjazdu to 40zł. Zapisy przez formularz umieszczony na stronie facebook Grupy „19” do dnia 17 sierpnia. Zachęcamy do modlitewnego towarzyszenia pielgrzymom.

Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Danuty Konopka, Doroty Ligas, Katarzyny Ciesielka, Ludwika Hebdę, Elżbiety Ligas, Grażyny Noworolnik, Agnieszki Chlebek, Józefa Ciesielkę, Bożeny Ligas i Elżbiety Węglarz.

Do pracy przy kościele prosimy w poniedziałek z Os. Kaletówka i Wybrańce.

W tym tygodniu patronuje nam:

• w sobotę – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.